VBM Consulting
 
VBM Consulting » O FIRMIE » Zespół » Konsultanci

Konsultanci

Wojciech Olszenka - Analityk Rynku

Jestem absolwentem Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach, Kierunek Zarządzanie i Marketing. W 2004 roku ukończyłem podyplomowe studia informatyczne na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego.

Moje doświadczenie zawodowe od początku związane jest z badaniami i analizami rynkowymi. W 2002 roku pracowałem w firmie konsultingowej Business Consulting, gdzie wziąłem udział w kilku projektach doradczych. W tym samym roku podjąłem pracę w spółce informatycznej Spin (aktualnie ABG z grupy Asseco Poland) w Dziale Marketingu, gdzie odpowiedzialny byłem za elementy marketingu strategicznego (początkowo w sektorze telekomunikacyjnym, następnie w zakresie wszystkich docelowych rynków spółki). Brałem m.in. udział w przygotowaniu trzyletniego planu strategicznego dla Spółki, prospektu emisyjnego oraz wielu analiz rynkowych. Jako konsultant firmy Spin byłem autorem licznych artykułów dotyczących informatyzacji sektora energetycznego oraz telekomunikacyjnego. W 2004 roku zostałem Kierownikiem Projektu i koordynatorem wdrożenia w firmie Spin systemu zarządzania działem sprzedaży opartego o lejki sprzedaży wspomaganego przez system klasy CRM.

Od 2005 roku jestem pracownikiem VBM Consulting i odpowiadam za Dział Analiz Rynku.  Specjalizuję się w analizach konkurencji, identyfikacji krytycznych elementów sukcesu (CSF), identyfikacji generatorów wartości analizowanych spółek, doradztwie w zakresie wdrażania systemów zarządzania sprzedażą i reorganizacji działów marketingowych nastawionej na wdrożenie marketingu strategicznego.

 

Marcin Zając - Analityk Finansowy

Jestem absolwentem Prywatnej Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji w Warszawie, Wydział Administracji Gospodarczej i Nauk Komputerowych. W 2005 roku ukończyłem studium podyplomowe "Zarządzanie Wartością Firmy„ w Szkole Głównej Handlowej.

W latach 2004-2005 pracowałem w dziale finansowym firmy Promesa Plus Sp. z o.o. Od 2005 zatrudniony jestem w VBM Consulting i odpowiadam za Dział Modelowania i Wycen. Moim zadaniem jest jak najwierniejsze odzwierciedlenie biznesu analizowanej Spółki w wymiarze  finansowym, w tym między innymi projektowanie modeli finansowych według metodyk DCF, APV i EVA oraz opracowywanie wycen fundamentalnych i rynkowych (porównawczych).